Dom pod lasem


typ: dom jednorodzinny
miejsce: Nowa Wieś Zbąska
autorzy: Ewa Pobudejska
faza: projekt budowlany
czas: maj 2017
powierzchnia: użytkowa: 140m2
kubatura: 650 m3


Nowa Wieś Zbąska jest malowniczo położoną miejscowością na Pojezierzu Wielkopolskim pomiędzy dwoma jeziorami oraz ze wszystkich stron otoczoną lasami. W takim sąsiedztwie znajduje się 25 arowa działka, na której został zaprojektowany parterowy dom dla młodego małżeństwa. Jest to nieduży budynek zaprojektowany bardzo pragmatycznie i ekonomiczne, ale jednocześnie tak żeby maksymalnie wykorzystać potencjał jaki niesie ze sobą otoczenie. Prosta zdecydowana bryła budynku kontrastuje z miękką zielenią sąsiadującego lasu i łąk, jednocześnie otwierając się na nią dzięki dużym przesuwnym przeszkleniom, dzięki którym zaciera się granica między wnętrzem i zewnętrzem. Budynek okala długi narożny drewniany taras, z którego jest wyjście z salonu, jadalni i obu sypialni. W budynku przewidziano również część gospodarczą z osobną toaletą i wejściem.


Apteka Oławska


typ: lokal handlowy
miejsce: ul. 3 Maja, Oława
autorzy: Ewa Pobudejska, współpraca: Katarzyna Malinowska, Anna Kiełbus
faza: realizacja
czas: 2013-2014
powierzchnia: 131m2
kubatura: 393 m3


Apteka znajduje się w lokalu zlokalizowanym na parterze nowego budynku mieszkalno - usługowego przy jednej z głównych ulic
w Oławie. Zadanie projektowe polegało na stworzeniu koncepcji oraz projektu budowlanego apteki w zaadaptowanym lokalu. Konieczne było spełnienie wymagań przepisów farmaceutycznych oraz uzyskanie pozwolenia na budowę i użytkowanie oraz zgody Inspektoratu Farmaceutycznego na prowadzenie apteki.


Mieszkanie 64m2


typ: projekt wnętrz
miejsce: Zielona Góra
autorzy: Ewa Pobudejska,
faza: projekt wykonawczy
czas: 2017
powierzchnia: 64 m2
kubatura: 160 m3


Mieszkanie znajduje się na trzecim piętrze w nowo wybudowanym deweloperskim bloku na osiedlu w południowej części miasta.
Przeznaczone jest dla pary aktywnych młodych ludzi oraz ich równe aktywnego psa, dlatego zostało zaprojektowane bardzo funkcjonalne. Mieszkanie składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym
z wyjściem na duży balkon, sypialni, gabinetu, łazienki, schowka
i korytarza. Do mieszkania przynależy również mała komórka lokatorska, w której mieszczą się jedynie 2 rowery, dlatego wnętrze mieszkania zostało tak zaprojektowane, żeby uzyskać maksymalnie dużą i jednocześnie nie rzucającą się w oczy powierzchnię przechowywania na różnego rodzaju sprzęty. Mieszkanie ma ekspozycję wschodnią, zatem popołudniami nie jest zbyt jasne, dlatego w mieszaniu zastosowano dużo bieli, a żeby je ocieplić wprowadzono elementy z jasnego drewna. Charakteru nadają czarne dodatki.


Budynek Sanitarny


typ: budynek publiczny
miejsce: aleja Roguckiego, Płock
autorzy: Ewa Pobudejska
faza: koncepcja konkursowa
czas: maj 2016
powierzchnia: zabudowy: 100 m2
kubatura: 300 m3


Projekt powstał jako efekt udziału w konkursie architektonicznym organizowanym przez firmę Koło, która co roku organizuje konkursy architektoniczne na zaprojektowanie toalet publicznych wraz
z funkcjami towarzyszącymi w różnych miejscach Polski, w zupełnie różnych kontekstach przestrzennych. Tym razem było to typowe dla Polskiego krajobrazu miejskiego osiedle bloków z wielkiej płyty
w Płocku. Wolnostojący Sanitariat zlokalizowany jest na przecięciu kilku ciągów pieszych w okolicy jednej z głównych tras spacerowych

w Płocku czyli Alei Roguckiego. W budynku budynek oprócz funkcji toalet i pomieszczenia dla matki z dzieckiem znajduje się również strefa odpoczynku, stojaki rowerowe, automaty vendingowe oraz elektroniczny panel dotykowy z informacjami o Płocku. Prosta forma budynku nawiązuje do modernistycznej architektury osiedla. Natomiast materiały takie jak panele ze szkła matowego na stalowej podkonstrukcji czy okładzina drewniana z cienkich desek nadają mu lekkości.


Budynek mieszkalno-usługowy


typ: mieszkalno-usługowy
miejsce: Szczecin
autorzy: Ewa Pobudejska,
faza: projekt koncepcyjny
czas: 2017
powierzchnia: 2740m2
kubatura: 4357 m3


Budynek składa się z 5 kondygnacji nadziemnych oraz 1 podziemnej. W części podziemnej znajdują się miejsca postojowe dla samochodów, pomieszczenia techniczne, gospodarcze, rowerownia oraz komórki lokatorskie.W części parteru od strony wschodniej znajdują się 3 lokale usługowe o łącznej powierzchni 312 m2. Pozostała część parteru oraz kolejne 4 kondygnacje zajmują lokale mieszkalne o powierzchni od 39m2 do 85m2. W sumie w budynku znajdują się 32 mieszkania. Do mieszkań zlokalizowanych w parterze przynależą ogródki, natomiast każde mieszkanie z wyższych kondygnacji ma przynajmniej jedną loggię o minimalnej powierzchni 5,2m2. Na ostatniej kondygnacji znajduje się wspólny rekreacyjny taras dla wszystkich mieszkańców.


Hala magazynowo-biurowa


typ: biura, przemysł, handel
miejsce: Bydgoszcz
autorzy: Ewa Pobudejska,
faza: projekt koncepcyjny
czas: 2017
powierzchnia: użytkowa 1220,9m2
kubatura: 919 072 m3


Budynek został zaprojektowany na potrzeby firmy handlującej oświetleniem. Składa się z parterowej części magazynowej, w której znajduje się hurtownia oraz 2 kondygnacyjnej części biurowej, w której znajdują się oprócz biur pomieszczenia socjalne, sala konferencyjna, strefa wejściowa wraz z ekspozycją produktów oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Zaprojektowano również strefę dostaw oraz parkingi dla samochodów osobowych oraz dostawczych.


Szeregowiec


typ: mieszkalne
miejsce: Szczecin
autorzy: Ewa Pobudejska,
faza: projekt koncepcyjny
czas: 2017
powierzchnia: 7 x 180m2
kubatura: 7x 540,3 m3


Inwestycja składa się z 7 modułów domów jednorodzinnych
z poddaszem użytkowym w zabudowie szeregowej. Wszystkie moduły posiadają w parterach zamykanie garaże, pomieszczenia gospodarcze. Do każdego domu przynależy ogrodzony przedni i tylni prywatny ogródek. Powierzchnia wydzielonych działek wynosi od 375-455 m2. Budynki są niepodpiwniczone.